Rekuperatory

Rekuperacja

Technologie stosowane w nowoczesnym budownictwie sprawiły, że nasze domy stały się bardzo "szczelne" - nowoczesne okna i drzwi, chęć ograniczenia napływu zimnego powietrza poprzez eliminacje tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej..., ale wentylacja domu jest potrzebna i tu z pomocą przychodzą systemy rekuperacji.

Rekuperacja to wentylacja z odzyskiem ciepła. Ze zużytego powietrza, które jest wyciągane przez rekuperator, jest odzyskiwane ciepło, aby ogrzać świeże powietrze, które jest zasysane z zewnątrz. Sprawia to, że nie tracimy ciepła z powietrza, które wcześniej ogrzaliśmy, a dzięki temu oszczędzamy na ogrzewaniu.

Gruntowy wymiennik ciepła

Podstawowym zadaniem gruntowego wymiennika ciepła jest wstępne podgrzanie powietrza lub schłodzenie (w zależności od pory roku) i przekazanie go do powietrza nawiewanego do domu. W zimę stanowi on komfort podgrzewanego powietrza, a dzięki temu staje się zabezpieczeniem przeciwzamoreżoniowym, a latem jest źródłem chłodu poprzez nawiewanie świeżego zimnego powietrza.

Zalety stosowania rekuperacji

  • - brak konieczności wykonywania wentylacji grawitacyjnej
  • - mniejsze koszty ogrzewania - instalując rekupertaor z GWC zyskujemy ponad 10 stopni Celcjusza
  • - bezobsługowa praca systemu - przy odpowiednich ustawieniach system, dzięki czujnikom, sam uruchamia tryb grzania lub chłodzenia
  • - odpowiednia wentylacja pomieszczeń
Centrala wentylacyjna
Klimatyzacja
Nawiewnik wentylacyjny

Tel: +48 504 139 160

Adres: Jodłownik 8
58-262 Ostroszowice
Powiat Dzierżoniów