Serwis klimatyzacji

Dlaczego należy wykonywać konserwację klimatyzacji?

1. Wydajność urządzenia i jego żywotność

W urządzeniu klimatyzacyjnym wewnętrznym i zewnętrznym znajdują się m. in. wentylator, filtry powietrza, wymiennik, skraplacz, filtry powietrza... są to elementy, które podczas pracy ulegają stałemu zabrudzeniu i wpływają na zmniejszenie wydajności, a w konsekwencji do szybszego zużycia urządzenia klimatyzacyjnego.

2. Zdrowie

Czyste urządzenie klimatyzacyjne to również czyste powietrze, które schładza lub ogrzewa. Dowiedziono, że regularne przeglądy konserwacyjne klimatyzacji eleminują powstawanie groźnych grzybów i bakterii. Klimatyzacja, która jest nieodpowiednio czyszczona lub zbyt rzadko może stać się źródłem wielu chorób, np. Legionella pneumophila wywołująca chorobę zwaną legionellozą, która daje objawy przypominające grypę. Należy pamiętać, że urządzenie klimatyzacyjne należy regularnie serwisować dla własnego zdrowia.

3. Prawo

Obowiązek czyszczenia klimatyzacji, w tym, w pomieszczeniach biurowych - wynika z przepisów rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650 z późn. zm.). Zobowiązuje on pracodawcę do odpowiedniej konserwacji urządzeń i instalacji klimatyzacyjnych w celu zapewnienia poprawnej pracy i unikania awarii, w celu ograniczenie natężenia i rozprzestrzeniania się hałasu i drgań, przepisy mówią również o minimalizowaniu możliwości zarażenia się bakteriami. Aktualnie podczas każdej kontroli Sanepidu, Straży Pożarnej czy Inspekcji Pracy pada pytanie o protokół z przeglądu konserwacyjnego.

Jakie usługi świadczymy?

- kompleksowe czyszczenie klimatyzatorów wewnętrznych i zewnętrznych,
- sprawdzenie poprawności działania wszystkich podzespołów - wentylatorów, silników, elektroniki...,
- lokalizacja i likwidacja nieszczelności w urządzeniu oraz na instalacji chłodniczej,
- wymiana podzespołów - płyt sterujących, sprężarek, silników...,
- sprzedaż części do wszystkich marek urządzeń klimatyzacyjnych.

Przykładowe relizacje

Klimatyzacja w biurze
Klimatyzacja w biurze

Klimatyzator ścienny zamonotowany w biurze w Dzierżoniowie.

Jednostki zewnętrzne klimatyzacji
Klimatyzacja na hali produkcyjnej

Agregaty zewnętrzne klimatyzacji zamontowane na podstawach ściennych

Klimatyzator w biurze
Klimatyzator w biurze

Klimatyzacja typu split zamontowana w pomieszeniu biurowym

ReferencjeCo nasi klienci mówią o nas