Rekuperatory

Rekuperacja

Technologie stosowane w nowoczesnym budownictwie sprawiły, że nasze domy stały się bardzo "szczelne" - nowoczesne okna i drzwi, chęć ograniczenia napływu zimnego powietrza poprzez eliminacje tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej..., ale wentylacja domu jest potrzebna i tu z pomocą przychodzą systemy rekuperacji.

Rekuperacja to wentylacja z odzyskiem ciepła. Ze zużytego powietrza, które jest wyciągane przez rekuperator, jest odzyskiwane ciepło, aby ogrzać świeże powietrze, które jest zasysane z zewnątrz. Sprawia to, że nie tracimy ciepła z powietrza, które wcześniej ogrzaliśmy, a dzięki temu oszczędzamy na ogrzewaniu.

Gruntowy wymiennik ciepła

Podstawowym zadaniem gruntowego wymiennika ciepła jest wstępne podgrzanie powietrza lub schłodzenie (w zależności od pory roku) i przekazanie go do powietrza nawiewanego do domu. W zimę stanowi on komfort podgrzewanego powietrza, a dzięki temu staje się zabezpieczeniem przeciwzamoreżoniowym, a latem jest źródłem chłodu poprzez nawiewanie świeżego zimnego powietrza.

Zalety stosowania rekuperacji:

- brak konieczności wykonywania wentylacji grawitacyjnej,
- mniejsze koszty ogrzewania - instalując rekupertaor z GWC zyskujemy ponad 10 stopni Celcjusza,
- bezobsługowa praca systemu - przy odpowiednich ustawieniach system, dzięki czujnikom, sam uruchamia tryb grzania lub chłodzenia,
- odpowiednia wentylacja pomieszczeń.

Przykładowe relizacje

Klimatyzacja w biurze
Centrala wentylacyjna

Centrala wentylacyjna podwieszana w budynku w Dzierżoniowie.

Jednostki zewnętrzne klimatyzacji
Wentylacja kuchni

Okap kuchenny w restauracji w Bielawie

Klimatyzator w biurze
Wentylacja kuchni

Okap kuchenny w restauracji w Bielawie

ReferencjeCo nasi klienci mówią o nas